First Mover: Jako Bitcoin wpada na drugi dzień, długoletni właściciele prawdopodobnie nie będą się przejmować.

Najprostszą analizą Bitcoinów może być po prostu liczba inwestorów posiadających przez rok lub więcej. (401(K) 2013/Creative Commons, zmienione przez CoinDesk)

Czytasz „First Mover“, codzienny newsletter CoinDesk z rynków. Zebrany przez CoinDesk Markets Team i redagowany przez Bradley’a Keoun’a, First Mover rozpoczyna Twój dzień od najbardziej aktualnych sentymentów wokół rynków kryptograficznych, które oczywiście nigdy się nie zamykają, umieszczając w kontekście każdą dziką huśtawkę w bitcoin i nie tylko. My śledzimy pieniądze, więc nie musisz. Możesz zapisać się tutaj.

Price Point
Bitcoin spadł na początku czwartku do około 11.250 dolarów, przedłużając sprzedaż w środę i spadając do najniższej ceny od początku sierpnia. [Aktualizacja: W czasie prasy ceny spadły jeszcze bardziej do około 10.850 dolarów].

W środę ceny kryptofurty spadły o 4,4%, najwięcej w ciągu miesiąca, co doprowadziło do zwiększenia poziomu wezwań do uzupełnienia depozytów zabezpieczających i likwidacji pozycji. Wydaje się, że ceny spadały synchronicznie z cenami złota i srebra, które spadły, gdy dolar odbijał się po ostatnim slajdzie.

„Brak utrzymania się na poziomie 12.000 dolarów sprawił, że mleko stało się kwaśne“, napisała kryptońska firma handlowa Diginex w nocie do klientów. „Dźwignia finansowa została zmuszona do wypicia tego.“

Market Moves
W sytuacji, gdy po dziesięcioletniej wspinaczce akcje biją nowe rekordy, handlowcy na tradycyjnych rynkach pytają, o ile wyżej mogą pójść w środku globalnej pandemii, otwarcie dyskutując, czy rynek jest po prostu podparty rządowymi kontrolami stymulacyjnymi i zastrzykami pieniężnymi z Rezerwy Federalnej.

Rozmowa wokół bitcoin jest zupełnie inna. Założeniem wielu inwestorów inwestujących w aktywa cyfrowe jest to, że cena kryptofunduszu na pewno, nieuchronnie pójdzie wyżej, znacznie wyżej. To tylko kwestia czasu.

Cameron i Tyler Winklevoss, którzy prowadzą giełdę kryptokurrency Gemini, napisali w zeszłym tygodniu, że ceny Bitcoinów mogą osiągnąć 500.000 dolarów, w obszernej analizie, która w jakiś sposób odnosi się do bazy danych 600.000 asteroid.

Nikt tak naprawdę nie wie, czy któreś z nich się wypali, oczywiście. Jasne jest, że wielu inwestorów kupiło Bitcoin, ponieważ postrzegają go jako głęboką opcję niemającą pokrycia w pieniądzach (bez daty wygaśnięcia) na Armageddonie finansowym, poważne osłabienie waluty lub co najmniej stopę inflacji znacznie powyżej 2% rocznego celu Rezerwy Federalnej. Według opublikowanego w tym tygodniu miesięcznego przeglądu CoinDesk Research, cena Bitcoinu wydaje się rosnąć za każdym razem, gdy dolar spada na rynkach walutowych.

Bitcoin kosztuje teraz 11 200 dolarów i może stracić to wszystko, ale może być też wart 500 000 dolarów w pewnym momencie. Tak czy inaczej, to i tak jest ogólna gra.

Wynaleziony zaledwie 11 lat temu, Bitcoin Billionaire jest niezwykle trudny do oszacowania, częściowo dlatego, że ma tak krótkie doświadczenie. Podobnie jak złoto i wiele innych towarów, krypto waluta nie oferuje żadnego zysku, więc matematyka obligacji nie będzie działać. Bitcoin nie ma żadnych zysków ani dywidend, więc analiza akcji też nie będzie działać.

Liczba posiadaczy Bitcoinów w dłuższej perspektywie rośnie wraz ze spadkiem liczby spekulantów.

Philip Bonello, dyrektor ds. badań w Grayscale (należącej do rodzica CoinDesk – Digital Currency Group), mówi, że jego ulubionym wykresem do myślenia o trajektorii cen bitcoinów może być ten pokazujący „posiadaczy“ kontra „spekulantów“. Posiadacz w tym przypadku jest definiowany jako Bitcoin, który nie poruszał się przez rok do trzech lat, podczas gdy moneta spekulantów poruszała się w ciągu ostatnich 90 dni.

Wzrost liczby posiadaczy jest uważany za „prawdopodobny byk“, podczas gdy wzrost liczby spekulantów jest „prawdopodobny niedźwiedzi“, zgodnie z ostatnim raportem w skali szarości. Chodzi o to, że dla rynku korzystne jest to, że więcej inwestorów wydaje się trzymać krypto walutę przez dłuższy czas, niż tych, którzy tylko wydają się być w niej na szybką jazdę zmiennością.

W tej chwili, wykres pokazuje wzrost liczby posiadaczy i spadek liczby spekulantów. Według Grayscale, jest to „struktura podobna do tej z początku 2016 roku“, tuż przed tym jak Bitcoin wybiegł na byka w kierunku swojego wszechczasowego haju około 20.000 dolarów.

„To pocieszające“, powiedział Bonello w środę w wywiadzie telefonicznym, „że sentyment bazy inwestorów rośnie z dnia na dzień“. Posiadacze wydają się być niezauważeni przez zmienność obserwowaną w marcu, kiedy rozprzestrzenianie się koronaawirusa szybko wysłał ceny Bitcoin muśnął z ponad 9.000 dolarów do poniżej 5.000 dolarów. „Jest prawdopodobnie mało prawdopodobne, że sprzedadzą teraz po 11 000 dolarów“, powiedział Bonello.

To wszystko może nic nie znaczyć dla przyszłej ceny Bitcoin. Pokazuje to tylko, że coraz więcej inwestorów trzyma swoje żetony w zakładzie, że cena kryptokursztynu będzie – lub nawet może – w końcu wzrośnie. O wiele więcej.

Tak zwane fale HODL. Na tym wykresie malejąca dolna krawędź żółtej wstęgi w środku sygnalizuje wzrost odsetka Bitcoinsów, które nie ruszyły się od co najmniej roku.
Źródło: Glassnode
Bitcoin Watch

Bitcoin może przedłużyć środowe wycofanie cen, ponieważ przepływy walutowe wskazują na zwiększoną presję sprzedaży na rynku.
Podczas gdy górna kryptokurna waluta spadła w środę o 4%, broniła długo utrzymywanej strefy wsparcia w wysokości 11 100- 11 200 dolarów. [Aktualizacja: W czasie prasy ceny spadły jeszcze bardziej do poziomu poniżej 10 850 dolarów].

Krypto waluta może naruszyć strefę wsparcia, gdyż w środę na giełdy napłynęło 92.000 BTC – największy jednodniowy wzrost w ciągu 37 dni, wynika z danych firmy blockchain intelligence Chainalysis.
„Napływ wzrósł, gdy ludzie spieszyli się ze sprzedażą za prawie 12 000 dolarów“, powiedział na początku czwartku tweetowany Philip Gradwell, główny ekonomista Chainalysis. Innymi słowy, wzrosła liczba monet na giełdach, potencjalnie skazanych na likwidację.

„Wydaje mi się, że nadal istnieje presja sprzedaży, aby pracować“, powiedział Gradwell.
Naruszenie przy natychmiastowym wsparciu na poziomie 11 170 dolarów potwierdziłoby niedźwiedzi wzorzec odwrócenia się na wykresach technicznych.
Czytaj dalej: Bitcoin

About the author